SFP GPON جی پون پان
فرق بین SFP های +C و +B در GPON
9 مارس 2018
اسپلیتر فیبر ABS
اسپلیتر فیبر نوری
13 مارس 2018
کابل دراپ فیبر نوری

در پروژه های FTTH از نوع خاصی از کابل فیبر نوری استفاده می شود که به آنها کابل دراپ (دراپ کیبل – Drop Cable) می گویند. کابل دراپ کابل باریک، محکم و ارزان قیمتی است که در کابل کشی داخل ساختمان از آن استفاده می گردد.

کابل دراپ چه تعدادی تار فیبر نوری دارد؟

معمولاً کابلهای دراپ تک رشته ای یا دو رشته ای هستند. کابل دراپ 4 رشته ای نیز وجود دارد. کابل دراپ می تواند دارای لوز یا بدون لوز تیوب باشد. همچنین این کابل فیبر نوری می تواند دارای سیم های استحکام در کنار فیبر باشد.

نحوۀ کابل کشی فیبر نوری با کابل دراپ

بسته به استاندارد فیبر سینگل مود به کار رفته، کابل دراپ دارای درجه خمیدگی مشخصی خواهد بود که در کابل کشی باید این را مد نظر داشت. شما نمی توانید کابل فیبر را تا هر چقدر که بخواهید خم کنید. در غیر اینصورت، ممکن است ارتباط برقرار نشود یا پهنای باندی که شما انتظار دارید امکان پذیر نباشد.

برای نصب کابل دراپ، با سیم چین یا قیچی مخصوص، کابل دراپ به دو قسمت تقسیم شده و حدود یک متر از کابل لخت می گردد. برای نصب کابل دراپ در OTO یا ATB، شما باید مقداری از کابل را در کاست پریز فیبر نوری آرایش داده و آمادۀ فیوژن اسپلایسینگ کنید.

برای نگه داشتن کابل دراپ فیبرنوری بر روی دیوار، می توانید از بست هایی که دارای لایه پلاستیکی هستند استفاده کنید تا از آسیب دیدن کابل دراپ جلوگیری کنید.

 

در پروژه FTTH (فیبر به خانه) مخابرات که تانوما نام دارد، مخابرات فیبر را تا ورودی ساختمان به شما تحویل خواهد داد. بقیۀ کابل کشی فیبر نوری باید توسط پیمانکار صورت بگیرد، و البته باید به نحو احسن انجام شود تا از یک ارتباط نوری پایدار با پهنای باند بالا بهره بگیرید.

شرکت تجارت پردازان الکترونیک مجری پروژه های فیبر نوری و پروژه FTTH در اهواز، استان خوزستان و استان های همجوار، کیفت ارتباط فیبر نوری شما را گارانتی می کند. برای کسب اطلاع از هزینه های کابل کشی و راه اندازی پروژه FTTH / FTTB برای منازل مسکونی، ادارات، شرکت های خصوصی، شهرک های صنعتی، کارخانه ها و… با شماره های تماس شرکت تجارت پردازان الکترونیک تماس حاصل نمایید.

کابل دراپ FTTH
1 رای، میانگین: 5 از 5

ادمین
ادمین
کارشناس مخابرات و IT در شرکت تجارت پردازان الکترونیک، توانمندی ها: سیستم های انتقال فیبر نوری و GPON، دوربین های مدار بسته، ویپ، طراحی FTTH، طراحی با AutoCAD، طراحی با ArcGIS، فتوشاپ، طراحی و برنامه نویسی سایت، SEO، PHP، VB.NET

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *