زمینه های فعالیت

زمینه‌های فعالیت شرکت تجارت پردازان الکترونیک:
مشاور ، طراح و مجری امنیت اطلاعات و ارتباطات بر اساس اخرین استانداردهای امنیتی
مشاور ، طراح و مجری سیستمهای امنیتی تردد و کنترل دسترسی با جدید‌ترین تکنولوژی و استانداردها از قبیل کف دست ، تشخیص چهره، اثر انگشت و کارت
مشاور ، طراح و مجری انواع دربهای و گیتهای امنیتی و ترددهای امنیتی متصل به اکسس کنترل
مشاور، طراح و مجری انواع شبکه‌ها و مراکز داده، امنیت شبکه و اینترنت
سیستم‌های حفاظتی نظارتی، دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه و اینترنت
خدمات ارتباطات کابلی، بی سیم(دکل)، فیبر نوری، لیزری و ماهواره ای
دستگاه‌ها و اتوماسیون حضور و غیاب، تردد، پارکینگ، اتاق سرور و کنترل
خدمات و انتقال صوت، تصویر و ویدیو کنفرانس، دیتا پرژکتور، سیستم کنفرانس
خدمات برق اضطراری ( UPS )، برق صنعتی، سیستم‌های مخابراتی و کامپیوتری
فروش، خدمات و پشتیبانی انواع تجهیزات استاندارد و حرفه ای کامپیوتر، شبکه، دوربین، مخابرات، سازه‌ها و دکل‌های محاری و خود ایستا، آنتن‌های رادیویی برد کوتاه و بلند، سرورها و ذخیره سازها،Passive, Active
طراحی و اجرای سیستمهای نرم افزاری به صورت جامع و بر اساس سفارش مشتری
طراحی ، آنالیز و اجرای سیستمهای نرم افزاری(سیستمهای اینترنت ، اینترانت و اکسترانت)
مشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌های انفورماتیک
تولید محصولات با نیاز بازار
تامین کامپوننت‌ها و دی ال ال‌های سفارشی روز شرکت‌های نرم افزاری
 

با استعانت از خداوند بزرگ وهمت و تلاش بی وقفه گروهی از نخبگان ایران زمین ،  این شرکت آمادگی دارد در موارد ذیل درخدمت پیشرفت صنعت IT کشور باشد:

الف- مشاورره و اجرا کلیه پروژه هایVOIP و IP Telephony

 این شرکت بر اساس مدارک اخذ شده (تنها دارنده مدرک CCIE Voice در کشور تاکنون) وتجربه زیاد خود در صنعت Telecommunication اعتقاد دارد  IP Telephonyهمانگونه که در کشورهای پیشرفته جای سیستم‌های سنتی آنالوگ و دیجیتال را به طور کامل گرفته است، این قابلیت را دارد که در کشور عزیزمان بسیار علمی‌تر و اصولی‌تر از شرایط فعلی راهگشای مدیران ارجمند کشور شود. متاسفانه امروزه شاهد هدر رفتن بخش بزرگی از بیت المال به دلیل غیر علمی بودن پروژه‌ها هستیم و سیستم‌های در حال اجرا بندرت از تمام توانمندی‌های خود استفاده می‌کنند. در کشور‌های توسعه یافته Value Added Service و یا همان خدمات ارزش افزوده پروژه‌های VOIP بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، در پروژه‌های درون کشور نیز این خدمات توسط کارشناسان شرکت تجارت پردازان الکترونیک به مدیران کشور ارایه می‌شود و با توجه به بازگشت سرمایه گذاری، وجود برنامه‌های کاربردی متعددی که به صورت یک سیستم یکپارچه می‌توانند برای پروژه ارزش افزوده ایجاد کند، بتواند فصل جدیدی را آغاز نمود.

ب-اجرا و مشاوره در اجرای پروژه‌های ویدیو کنفرانس

 این شرکت در آزمایشگاه مدرن و پیشرفته خود امکان نمایش و توجیه کردن شرایط اقتصادی برای مدیران ارجمند را مهیا نموده است. امروزه هزینه‌های بسیار بالای مسافرت‌ها و در عین حال لزوم ملاقات‌های مستمر مدیران، نیاز به Video conference را امری غیر قابل اغماض کرده است. کیفیت بالای(HD) به همراه سیستم‌های صوتی و یکپارچه بون معماری عرضه شده ، نقطه عطف دیگری در صنعت ویدیو کنفرانس کشور می‌باشد .

 ج-طراحی و اجرا شبکه بسیار امن وتست نفوذ (Penetration Test)

در صنعت ارتباطات داده ، امنیت بر تمام نقاط و مسیرهایی که در آن اطلاعات، تصاویر و صدا جریان دارد امری الزامی است ، متاسفانه در بسیاری از پروژه‌های اجرا شده در کشور و علیرغم تاکید مقامات مسیول، امنیت شبکه در بیشتر موارد تا حد خرید یک  Firewallو یک UTM تنزل پیدا می‌کند و این زنگ خطری بسیار خطرناک برای کل IT کشور می‌باشد. همانگونه که قبلا اشاره شد "محصول محوری" به جای "تکنولوژی محوری"‌ خود­نمایی می‌کند. بر اساس شواهد و تجربیات خانواده تجارت پردازان الکترونیک بارها دیده شده تنها با چند بروشور رنگی و تبلیغات تجاری سطح پایین محصولات فاقد توان تدافعی لازم در نقاط حساس به کار گرفته شده اند. بدون در نظر گرفتن اینکه در دنیای مدرن که اطلاعات حرف اول را می‌زند، ابر شرکت‌ها سیستم‌های مالی بزرگ دنیا چه فرایندی برای دفاع و محافظت از اطلاعات خود دارند و بدون شک در سطح کلان تنها با یک دستگاه بعضا چند صد هزار تومانی به تقابل به طوفانی از ناامنی اطلاعاتی نمی‌روند. این شرکت وظیفه ملی خود را تلاش در راستای ارتقا علمی سطح امنیتی در حوزه شبکه داده کشور می‌داند و در این راستا اقدام به آموزش لازم برای مدیران کشور، نیل به سمت استاندارد‌های امنیتی نظیر 27001, ISOطراحی شبکه ای امن منطبق با استانداردهای روز و به صورت  End to End و همچنین اجرای پروژه‌های تست نفوذ به صورت رایگان برای شبکه‌های حساس و اقدام به برگزاری سمینارهای داخلی جهت آگاهی بخشی و توجیه علمی مدیران " امنیت اطلاعات داده " کشور می‌نماید.

د- طراحی و اجرای دیتا سنتر

 این شرکت توانایی ارایه خدمات در طراحی بستر اطلاعاتی دیتا سنتر و برقراری امنیت اطلاعات خدمات ویژه ای را ارایه دهد. آشنایی و شناخت فن آوری‌های جدید عرضه شده در صنعت دیتا سنتر می‌تواند به مدیران این مجموعه‌ها کمک کند تا خدمات بهتری به کاربران خود عرضه کنند. امروزه این صنعت به یکی از قطب‌های IT تبدیل شده و خانواده تجارت پردازان الکترونیک سعی در کمک به مدیران محترم در راه اندازی دیتا سنترها دارد.

ر- برنامه نویسی یکپارچه و کلان و اختصاص فضا و دامنه اینترنتی

از جمله تواناییهای بخش نرم افزار این شرکت ، طراحی ، تحلیل و آنالیز سیستم‌های نرم افزاری کلان شرکت­ها و سازمان­ها و همچنین تولید و برنامه نویسی سامانه‌های یکپارچه کشوری است . این شرکت پس از سالها تجربه در زمینه نرم افزارهای یکپارچه ، این مهم را به عنوان یک تخصص و یک فرآیند اصلی در فعالیتهای شرکت جای داده است. همچنین طراحی و ساخت پورتالهای داینامیک مبتنی بر وب ، طراحی سایت ، برنامه نویسی نرم افزارهای تحت ویندوز و همچنین برنامه نویسی‌های تخصصی تحت وب که امکان کاربری آسان و مدیریت سریع سایتهای اطلاع رسانی را فراهم می‌سازد.

در ضمن این شرکت جهت ارایه خدمات متنوع به کاربران حرفه ای خود اقدام به ثبت دامنه و اختصاص فضا بر روی سرورهای ویندوز سرور، 2012 و بانک اطلاعاتی oracle – sql2012 نموده است که از طریق وب سایت این شرکت (www.tpe.co.ir) بخش نمونه کارهای انجام شده قابل مشاهده می‌باشد.

ز- امنیت شبکه Firewall  

یکی از توانمندیهای اصلی متخصصین این شرکت نصب و راه اندازی و آموزش سرورهای امنیت شبکه و با استفاده از تجهیزات سخت افزاری مانند HP , Cisco , Mikrotik , Supermicro و دیگر تجهیزات حرفه ای در این زمینه  می‌باشد. که تا­کنون در بسیاری از سازمان‌ها ، کارخانجات ، شرکت‌ها و مراکز دانشگاهی نصب و راه اندازی گردیده است.

ه- نصب و راه اندازی انواع شبکه‌های MAN , WAN , OPTIC FIBER , LASER , SATELLITE LAN

با توجه به تنوع و تجهیزات متنوع در بازار کشور و با استفاده از بهترین قطعات پسیو شبکه و با بهره گیری از بهترین تکنسین­های این شرکت اقدام به نصب تجهیزات شبکه محلی و کابل کشی همچنین بصورت بی سیم با بهترین کیفیت و تستهای متنوع جهت بررسی عملکرد شبکه اقدام نموده است که تاکنون در بسیاری از سازمان‌ها ، کارخانجات ، شرکت‌ها و مراکز دانشگاهی نصب و راه اندازی گردیده است.

و- نصب و راه اندازی شبکه‌های خصوصی  WAN-VPN-EOIP-TUNNEL

این شرکت با توجه به گستردگی ادارات و سازمانها و  شرکت‌ها ، جهت ایجاد محیطی امن جهت برقراری ارتباط داخلی مراکز داده و سازمانی اقدام به تهیه بهترین و مدرنترین تجهیزات جهت ایجاد شبکه‌های مجازی نموده است که در تمامی شهرهای کشور این سرویس قابل ارایه است.

ی- نصب و راه اندازی دوربینهای مدار بسته مبتنی بر IP, WEB CONTROL

دوربین­های مدار بسته تحت شبکه این امکان را به کاربر می‌دهد که اطلاعات را بر روی بستر شبکه کابلی ، فیبر نوری ، بی سیم با بهترین کیفیت انتقال دهد و مشاهده آن را از راه دور با بهترین ضریب امنیتی فراهم می­سازد و هیچگونه محدودیت تعدادی جهت انتقال اطلاعات از لحاظ سخت­افزاری وجود نداشته و به راحتی قابل افزایش می‌باشد از جمله امکانات دوربینهای تحت شبکه مدیریت هر دوربین به تنهایی ، ایجاد نام کاربری با سطح دسترسی متفاوت برای هر دوربین ، امکان فشرده­سازی اطلاعات جهت افزایش کیفیت انتقال تصاویر در اینترنت و شبکه­های اینترانت می­باشد که این شرکت با تکیه بر دانش متخصصین شبکه خود اقدام به نصب و راه­اندازی این گونه دوربین­ها نموده است که تا­کنون در بسیاری از سازمان­ها ، کارخانجات ، شرکت­ها و مراکز دانشگاهی و آموزشی نصب و راه­اندازی گردیده است.
در 2 سال و 4 ماه قبل، شنبه 8 دی 1397، ساعت 09:47